بلاگ

درباره مدیر سایت
مدیریت سایت اتحادیه قالیشویی تهران آماده پاسخگویی به کلیه سوال های کاربران در مورد قالیشویان مجاز تهران، راهنمای نرخ نامه اتحادیه قالیشویان تهران و رسیدگی یه شکایات.
65 دیدگاه
 1. سلام
  برای احتساب قیمت شستشوی فرشها، باید زیر ۱۲ متر، تخته ای حساب شود?
  تعرفه قیمت شستشوی هر تخته فرش رو کجا میتونم ببینم?

  • با سلام و احترام.
   برای شستشوی فقط یک تخته فرش محاسبه هزینه به صورت متری نمی باشد. هزینه مصوب اتحادیه ۱۲۰ هزار تومان برای سال ۱۳۹۸ است.

 2. سلام
  قالیشویی سلطانی در وب سایت خودش ۲۰ درصد تخفیف را در صورت درخواست آنلاین ثبت کرده است ولی متاسفانه زمانی که فرش ها را تحویل دادند تخفیف را شامل نکردند و کل هزینه را گرفتند. برا این مورد باید به کجا شکایت کرد؟

  • با سلام و احترام
   برای ثبت شکایت شما می توانید با شماره اتحادیه تماس گرفته و یا در روزهای یکشنبه و سه شنبه به آدرس اتحادیه مراجعه کنید و شکایت خود را ثبت کنید. (تماس باما)

 3. سلام و خسته نباشید – آیا اتحادیه ابزار قانونی کافی برای جریمه یا پس گرفتن پول اضافه ای که قالیشوئی ها ممکن است از مردم بگیرند را دار میباشد؟ فرض کنید بنده شکایت کنم و مستنداتم کامل باشد طوری که کارشناسان شما آنها را تصدیق کنند و شکایت من را بر حق بدانند. آیا در این صورت اتحادیه میتواند پول اضافه و یا هزینه های غیر قانونی را از قالیشوئی پس بگیرد و به بنده پرداخت کند؟ اگر قالیشوئی با وجود تائید و تاکید شما، باز هم از پرداخت پول مشتری خودداری کند، چه اقدامی باید انجام شود؟ خیلی متشکرم.

  • با سلام و احترام
   اگر در صورتی که شما شکایت خود را ثبت کرده و کارشناس اتحادیه شرکت قالیشویی را مقصر بداند، اتحادیه مدیریت قالیشویی را مجاب کرده که رضایت شما(مشتری) را بدست آورد در غیر اینصورت از طری اتحادیه با شرکت مورد نظر برخود خواهد شد.

 4. با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدانم بنده ۲ تخته فرش دست باف ۵۰ رج خوی دارم چطور مطمئن شوم قالی های من بعد از شستشو سالم بمن عودت میدهند و هزینه شستشوی ۲ تخته فرش چقدر میشود

  • با سلام و احترام.
   قیمت شستشوی فرش در لیست بالا مشخص شده است. اگه فرش قیمتی و یا قدیمی دارید قیمتگذاری شستشو توسط کارشناسان قالیشویان انجام می شود. برای اطمینان از کیفیت شستشوی قالیشویی خود را از قسمت استعلام قالیشوی استعلام کنید و فرشهای خود را به قالیشویان مجاز بسپارید. بازرس های اتحادیه کلیه خدمات قالیشویان مجاز را زیر نظر داشته و با خیال راحت فرشهای خود را به قالیشویان مجاز برای شستشوی بسپارید.

 5. چرا هر نظری که باب میل شما کارشناسان عزیز باشه در معرض دید همگان قرار میدین؟؟ واقعا اجحاف نکنید و سعی کنید حق به جانب باشید. با قوانین بازتون میزارید قالیشویان کلاه بزارن سر مردم و اینکه ماها بخوایم بقیه رو آگاه کنیم اینگونه شما رفتار میکنید؟
  واقعا ممنونم از لطف و محبت بیش از اندازتون

  • با سلام و احترام.
   دوست عزیز کلیه دیدگاه های ثبت شده در سایت به انتشار عموم در می آیند. به دلیل حجم بالای فعالیت های اتحادیه امکان اینکه برخی از دیدگاه ها دیرتر ثبت شوند وجود دارد.
   موفق و پیروز باشید.

 6. قالیشویی بانو بسیار گرون محاسبه می‌کند قیمت نمیگه و وقتی میان برای دیدن و قیمت گذاری تا میتونن سر مشتری کلاه میزارن. متاسفانه کل قوانین رو نیز دور میزنن و مشتری رو در عمل انجام شده قرار میدن. حین تحویل بار نیز تا میتونن بدقولی و سلیقه ای عمل میکنن. تو رو خدا هم از نظر تعرفه ای و هم از نظر برخوردی با این قالیشویی برخورد نمایید. بخدا دزدی فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست.

  • با سلام و احترام.
   دوست عزیز اگر شما فاکتوری از شرکت نام برده دارید که خلاف نرخنامه اتحادیه قالیشویان تهران عمل کرده و نرخی بالاتر از نرخ اتحادیه صادر کرده اند با در دست داشتن مستندات خود در روزهای یکشنبه و سه شنبه اتحادیه قالیشویان تهران مراجعه کنید. “آدرس اتحادیه “(کلیک کنید)

 7. دوفرش به قالیشویی شاپرک دادم تلفنی قیمت هرمتر۵۰۰۰ تومان اعلام شد ولی در فاکتور متری۹۰۰۰ و ۲۵۰۰۰ بابت سرویس محاسبه کردند. آیا نوع شستشو را قالیشویی تعیین می کند؟ ضمنا آیا با اعلاشویی رنگ یا جوهر روی فرش نباید پاک شود؟

  • با سلام و احترام.
   اگر قالیشویی نامبرده نرخی بالاتر از نرخ اتحادیه برای شما محاسبه شده باشد، شما می توانید با در دست داشتن مستندات در روزهای یکشنبه و سه شنبه به اتحادیه قالیشویان مراجعه نموده و شکایت خود را ثبت کنید. “آدرس اتحادیه” (کلیک کنید)

 8. آیا بابت شستن گلیم یک در یک با ایاب و ذهاب باید ۹۵ هزار تومان پرداخت شود ؟وقتی هم اعتراض میکنیم میگن که خودتون بیاید از کارخونه ،گلیم رو ببرید . دیروز با هزار جور بحث و ناراحتی ، گلیم رو ساعت ۱۱ شب تحویل دادند و علاوه بر۹۵ تومان مبلغ ۱۰ تومان اضافه گرفتند ..گلیم رو که باز کردم انقدر مو توش بود که شک کردم این و شستند یا نه …..( قالیشویی سلطانی با مدیریت آقای بیگی)

  • با سلام و احترام
   طبق قوانین ثبت شده اتحادیه نرخ شستشوی یک تخته فرش با هزینه ایاب و ذهاب ۱۲۰ هزار تومان می باشد.

 9. من فرشم رو به یک قالیشویی دادم و روی فاکتور قالیشویی کد اتحادیه و شماره ثبت هم داره اما در لیست اسمش رو که می زنم می گه معتبر نیست.
  مشکل اینه که من الان می خوام شکایت کنم ازشون نمی دونم بلاخره مجاز هستند یا نه.
  اگر جزو مجازها نباشند کجا باید شکایت کنم؟

  • با سلام و احترام
   برای ثبت شکایت از قالیشویان غیر مجاز شما میتوانید به سایر مراجع قانونی مانند اداره پلیس و یا دادگستری مراجعه کنید. برای ببرسی مجاز و یا غیر مجاز بودن قالیشویی می توانید از لینک “استعلام قالیشویی” استفاده کنید.

 10. سلام.من هفته پیش یک تخته فرش ۱۲ متری ۱۰۰۰ شونه ۳۰۰۰ تراکم به قالیشویی ثلاث دادم.
  قرار بر شستشوی متری ۱۰ هزار تومان بود چون فرش نخ ابریشم است.
  علاوه بر بد قولی در ساعات آوردن و بردن فرش،فرش از داخل به صورت نخ نخ شده و لبه های دوخته شده فرش هم نخ ها پاره شده.
  وقتی با قالیشویی تماس گرفتم و گفتم که میخوام با مدیریت صحبت کنم همان فردی که قالی رو برده بود گفت که من مدیر هستم و برای تعمیر بین ساعت ۹-۱۱ شب خدمت میرسم که ساعت ۱۲٫۳۰ شب مزاحم ما و همسایه ها شدن برای باز کردن درب.
  هنوز هم مشکل حل نشده.
  میخوام از قالیشویی شکایت کنم لطفا راهنمایی کنین.

  • با سلام و احترام.
   قالیشویی نام برده از نظر اتحادیه قالیشویان تهران مجاز نبوده و شکایت شما ترتیب اثر داده نخواهد شد. لطفا قبل از انتخاب قالیشویی از مجاز و یا غیر مجاز بودن آنها مطمئن شوید. شما می توانید در قسمت استعلام قالیشویی مجاز و یا غیر مجاز بودن قالیشویان را از نظر این اتحادیه نیز بررسی کنید.

 11. با سلام من هفته ی پیش تعداد سه تخته فرش به قالیشویی رز تحویل دادم ولی در تمامی موارد که ذیلا اعلام خواهد شد نا امید کننده و بسیار بی شرمانه با من برخورد گردید.
  ۱)برخورد نادرست مدیریت که گویا دچار …
  ۲)به دروغ اعلام کردن ادرس قالیشویی در شمال غرب تهران در حالی که اسلام آباد هستند این را زمانی اعلام کردند که من خواستم خودم بروم فرش هارو تحویل بگیرم.
  ۳)عدم اطلاع رسانی روز قبل جهت برگرداندن فرش ها و تماس ۴۰ دقیقه قبل از تحویل فرش در حالی که کسی خونه نبوده
  ۴)در خواست هزینه ی اضافی چند مرتبه
  ۵)عدم اعلا شویی به گونه ای که هیچ کدام از لکه های اصلی فرش من پاک نشده است.
  و ۶ امین) مورد و اصلی ترین اینکه زمانی که من تهدید به شکایتشون از اتحادیه کردم با این لفظ که هرکاری دلت میخواد بکن و هرجا میری برو و … گویا بی صاحب ترین صنف ایران را دارا هستند برخورد کردند.
  در صورت عدم پیگیری اتحادیه از طریق وزارت صنعت و سایر ارگان های مسئول به طور قطع تا حصول نتیجه پیگیر خواهم بود.

  • با سلام و احترام.
   دوست عزیز شما برای پیگیری و حل ادعای خود می توانید به اتحادیه قالیشویان تهران مراجعه کرده و با مستندات شکایت خود را ثبت کنید و مطمئن باشید اتحادیه قالیشویان تهران پیگیر شکایت شده خواهد بود.

  • با سلام
   من جمعه به قالیشویی ادیب فرش و موکت دادم برای شستشو به قیمت های زیر، به نظرم اومد قیمتها رو به من خیلی بالا گفتن، شما شما نظارت داشته باشید و اگه بالاست بهم بگید تا فردا که فرشها رو اوردن از دادن مبلغ اضافه امتناع کنم.
   یک تخته فرش ۱۲ متری ماشینی اکرولیک ۱۵۰ هزار تومن
   یک تخته فرش ۶ متری ماشینی اکرولیک ۸۰ هزار تومن
   یک موکت ۱۲ متری ۶۰ هزار تومن
   یک گلیم ۴.۵ متری ۵۰ هزار تومن
   به نظرم خیلی گرونه، لطفا زودتر بهم جواب بدید

   • با سلام احترام
    دوست عزیز شما میتوانید قیمت های فوق را با نرخ نامه اتحادیه قالیشویان تهران مطابقت داده (نرخ خدمات) و در صورت اختلاف با نرخ نامه اتحادیه، در روز های یکشنبه و سه شنبه با در دست داشتن فاکتور و مستندات خود به اتحادیه مراجعه کرده و شکایت خود را ثبت کنید.

 12. باسلام !
  باستحضار میرساند که اینجانب دو عدد فرش تبریز ماشینی البته گل برجسته وابریشمی برای شستشو به قالیشویی تحویل دادم ایشان مبلغ ۵۵۰۰۰۰ تومان بعنوان دستمزد و خدمات بار از من گرفتند میخواستم ببینم که ایا این مبلغ درسته به فرض اینکه با شامپوی المانی و اعلا شویی بوده باشه با تشکر

  • با سلام و احترام.
   شما می توانید متراژ فرشهای خود را با هزینه های اعلام شده در جدول بالا( نرخ اعلام شده ) بررسی کنید و در نظر داشته باشید بند های ۷ الی ۱۱ رو هم مطالعه کنید و به یک جمع بندی کلی در رابطه با قیمت شتشوی فرش خودتون برسید.

 13. با سلام
  شستشوی فرش ماشینی ابریشم متری ۳۵ گفتن درسته به نظرتون؟
  یعنی ۱۵ متر فرش ۵۲۰ هزار تومان

 14. اینجانب ۲ فرش ۶ متری دستباف کاشان در تاریخ ۱۲ اردیبهشت با قالیشویی بانو فاکتور کردم بابت شستشو با شامپو خارجی و بصورت اعلا متری ۶۰۰۰۰ تومان فاکتور نموده اند این قیمت با نرخ نامه شما تطابق ندارد ؟ چرا ؟ در ضمن بابت بازسازی ریشه متری ۱۷۰۰۰۰ تومان نیز فاکتور شده است ! لطفا توضیح دهید

  • با سلام و احترام.
   شما می توانید با در دست داشتن مستندات شکایت خود را به صورت حضوری با اتحادیه قالیشویان پیگیری کنید.

 15. سلام با توجه به تعداد قالیشویی های مجاز و تنوع در کیفیت خدمات انجام شده و تجهیزات مکانیزه در قالیشویی ها، لطفا جهت قالیشویی های عضو، رتبه بندی و درجه کیفیت صادر فرمایید تا مردم دچار تردید نباشند که کدام بهتر و به روز تر می باشند و خدمات مطلوب تری را ارائه می نمایند. با این روش قالیشویی ها نیز درصدد ارتقاء کیفیت گام برداشته و نه تبلیغات دروغین. به هر حال مرجع تعیین صلاحیت و رتبه بندی اتحادیه هر صنف می باشد. با تشکر

  • با سلام و احترام.
   انشاالله در آینده ای نزدیک شرکت های قالیشویی رو بر اساس شکایات ثبت شده دسته بندی خواهیم کرد و شرکتهای قالیشویی که بیشترین شکایت ثبت شده را داشته باشند مشخص خواهند شد.
   با تشکر از همراهی شما.

 16. سلام
  ما از کجا بفهیم که فرش به صورت معمولی شسته شده یا اعلاشویی انجام گرفته؟

  • با سلام و احترام.
   شما به سادگی می توانید تشخیص دهید؛ اعلاء شویی پاکیزگی بالایی دارد و رنگها و طرح فرش زیبایی چشمگیری دارند.

 17. ضمن عرض ادب و احترام
  بنده از رفتار نامناسب قالیشویی امیران ناراضی بوده و شکایت داشتم با اتحادیه تماس گرفتم و متاسفانه خانمی که پاسخگو بودند خیلی به راحتی عنوان کردند که قالیشویی کار خارج از عرف انجام ندادند و ایشون نمی تونند بررسی کنند . واقعا جای تاسفه برای یک اتحادیه .
  اینکه یک نرخی خارج از نرخنامه اتحادیه تعیین می کنند ، اینکه فرش رو فقط با نرخ اعلا شور محاسبه می کنن ، اینکه رفتار نامناسب با مشتری دارن ، اینکه فرش زیر ۱۲ متر رو یک تخته کامل حساب میکنن در حالی که هیچ کجا این قانون من درآوردی ثبت نشده ، … اینها به نظر اون خانمی که پاسخگوی مشکلات مردم باید باشند اصلا کار خارج از عرفی نیست . واقعا برای این مملکت باید تاسف خورد .
  بعدش انتظار داریم همه چی در امن و امان باشه و زندگی راحتی داشته باشیم وقتی که شستن یک فرش کوچیک توی این کشور تبدیل به یک معضل میشه دیگه چه انتظاری میشه داشت .

  • با سلام و احترام.
   قوانین ثبت شده در اتحادیه قالیشویان تهران زیر نظر وزارت صنعت و معدن استان بوده و به تایید رسیده است. بازخورد شما برای ریاست مجموعه ارسال می شود.
   با تشکر از همراهی شما.

 18. سلام
  راه شکایت از قالیشویی که غیر مجاز است و فرش ها را تمیز شستشو نکرده است، چیست؟

  • با سلام و احترام
   شکایت از قالیشویانی که از نظر اتحادیه قالیشویان تهران مجاز نیستند با این اتحادیه ارتباطی نخواهد داشت. برای شکایت می توانید از مراجع قانونی اقدام کنید.

 19. سلام،من دوتا فرش شش متری رو برای شستشو به قالیشویی ادیب دادم با من تخته ای ۷۵هزار تومان حساب کردند هرچی میپرسم متری چند در جواب میگن ما بخاطر خدماتمون تخته ای حساب میکنیم یعنی متری ۱۲۵۰۰ این دزدی نیست؟

 20. با عرض سلام، ببخشید لطفا توضیح کامل دهید که خدمات نانو، جدای از شستشوی درجه یک می باشد یا جزو همان خدمات می باشد؟ و اگر مجزاست هزینه اش چقدر است؟ و آیا با شستشوی معمولی (بدلیل تمیزی فرش) هم میتوان خدمات نانو را درخواست نمود؟ (جهت فرش ماشینی). ممنونم

  • با سلام و احترام.
   هزینه خدمات نانو به صورت توافق بین طرفین می باشد و هزینه را شرکت قالیشویی مشخص می کتد. شستشوی نانو به صورتی است که پس از تحویل فرش شما می توانید فرش را با مقداری آب تست کنید.(آب را بر روی فرش بریزید اگر جذب فرش شد خدمات نانو انجام نشده است) اگر آب به سطح فرش نفوذ کرد شما می توانید مبلغ نانو را پرداخت نکنید.

 21. با سلام طبق نرخ نامه مصوب اتحادیه قالیشویان هر متر فرش ماشینی اعلاشویی۱۰۰۰۰میباشد که طبق گفته رییس اتحادیه اعلاشویی نوعی کلاهبرداری است و شستشو فقط با اب و تاید میباشد با وجود این من یک فرش ۴متری و یک فرش ۶متری به قالی شویی ادیب تحویل دادم که بابت آن ۱۷۰هزار تومان پرداخت کردم که کاملا غیرقانونی است چون در هیچ جای نرخ نامه حرفی از کمتر از ۱۲متر نشده.با اتحادیه کرج تماس گرفتم اعلام کردند با نهایت ۱۲۰هزارتومان پرداخت شود ولی کارشناسان اتحادیه تهران اعلام کردند مبلغ قانونی است خواهش مندم رسیدگی کنید.

 22. یکی از اعضاء محترم اتحادیه برای ترمیم ریشه با نخ ابریشم طبیعی قالیچه چله ابریشم ۱٫۵*۲ ؛ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال فاکتور کرده اند. در صورتیکه پس از استعلام از قالی شویی های معتبر دیگر از حداقل متر طول ۱٫۱۰۰٫۰۰۰ ریال تا حداکثر قیمت متری ۲٫۲۰۰٫۰۰۰ ریال یعنی جمعا” ۳٫۳۰۰٫۰۰۰ تا۶٫۶۰۰٫۰۰۰ ریال اعلام نموده اند . حالا تکلیف چیست؟

  • با سلام و احترام.
   هزینه های ترمیم و باز سازی فرش با توافق طرفین طبق قرارداد فی ما بین شما و کارخانه قالیشویی می باشد. در این نوع قرارداد ها که طبق توافق می باشد شکایتی ترتیب اثر داده نمی شود.

 23. سلام
  هزینه ریشه زدن (فرش دستباف ساروق ) و رنگ بری آن را میشه بفرمایید

  • با سلام و احترام.
   هزینه های ترمیم و باز سازی به صورت توافق بین طرفین می باشد و شرکتهای قالیشویی تا قبل از مشاهده فرش قیمت گذاری نخواهند کرد.

 24. سلام تحویل بسیار دیر قالیشویی (یک هفته)تخلف محسوب میشود؟

 25. لطفا نرخ شستشوی خوشخواب و مبل رو هم قید کنید. متشکر

 26. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم قیمت مصوب اعلا شویی فرش ماشینی متری چقدر هست

 27. سلام. آیا نظارت مستمری از سوی اتحادیه بر کارگاه های قالیشویی ها صورت میگیرد یا صرفا بعد از شکایت مشتریان به کارگاه مورد نظر سرکشی میشود؟

  • با سلام و احترام نظارت بر شرکتهای قالیشویی به صورت تصادفی از چند مجموعه در ماه انجام می شود. به دلیل وجود اعضای بالا سرکشی و بازرسی از کلیه قالیشویان عضو اتحادیه در هر ماه مقدور نمی باشد.

 28. سلام. فرش من تراکم پایین با گل برجسته بوده و الان کوبیده شده از شکل افتاده امکان درست شدنش هست؟

  • با سلام خدمت شما دوست عزیز. لطفا برای حل این مشکل در فرش خود با یکی از قالیشویان مجاز تماس گرفته و مشکل خود را عنوان کنید. شما میتوانید در قسمت استعلام قالیشویی از مجاز و یا غیر مجاز بودن قالیشویی اطمینان حاصل کنید و در قسمت قالیشویان مجاز هم یک قالیشویی انتخاب کرده و تماس بگیرید و مشکل خود را عنوان کنید. موفق و سربلند باشید.

 29. بسیار عالی سپاس فراوان از رئیس محترم اتحادیه قالیشویان و دست اندرکاران

 30. با سلام مجدد، خیلی پوزش میخوام خدمات نانو را توضیح میدین و قیمتی که در جدول ذکر شده برای هر متر مربع می باشد و موضوع دیگر اینکه با توجه به نرخ شستشوی (درجه یک) با (شامپو)، که حدود ۲برابر میباشد؛ راهنمایی میفرمائید که ماده شستشوی آن چه میباشد و آیا پرداخت این اختلاف قیمت در نوع شستشو، تاثیر چشمگیری را سبب میشود. با تشکر مجدد

  • دقت داشته باشید که خدمات نانو پس از نظافت و شستشوی و تحویل به شما مشتری عزیز فرش آب گریز خواهد شد. اگر شما سفارش خدمات نانو داده اید پس از تحویل گرفتن فرش در قسمتی از فرش خود مقداری آب یا شربت یا چایی بریزید. اگه آب به داخل فرش نفوذ کرد خدمات نانو انجام نشده و شما میتوانید مبلغ فاکتور را پرداخت نکرده و به اتحادیه قالیشویان تهران برای ارائه گزارش مراجعه کنید.

 31. با سلام، لطفن بفرمائید نرخ شستشوی فرش ۱۲ متری چله نخ و جنس بافت کرک، ۴۰ رج تبریز مشمول کدام ردیف نرخ نامه اتحادیه محترم میشود. با تشکر

  • با سلام قیمت شستشوی فرش مورد نظر شما متری محاسبه می شود و حدودا متری ۵۵ هزار تومان می باشد.( این قیمت مربوط به سال ۱۳۹۷ – ۱۳۹۸) می باشد.

 32. سلام .چرا شماره تلفن قالیشویی های مجاز رو نگذاشته اید ؟

  • سلام شماره های تماس قالیشویان مجاز در قسمت استعلام قالیشویی در منوی سایت قابل مشاهده است. نام قالیشویی مورد نظر خودتون رو در این قسمت وارد کنید، علاوه بر اعلام مجاز و یا غیر مجاز بودن قالیشویی مد نظر شما اطلاعات تماس قالیشویی مورد نظر شما نیز نمایش داده خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *