بلاگ

درباره مدیر سایت
مدیریت سایت اتحادیه قالیشویی تهران آماده پاسخگویی به کلیه سوال های کاربران در مورد قالیشویان مجاز تهران، راهنمای نرخ نامه اتحادیه قالیشویان تهران و رسیدگی یه شکایات.
41 دیدگاه
 1. باسلام !
  باستحضار میرساند که اینجانب دو عدد فرش تبریز ماشینی البته گل برجسته وابریشمی برای شستشو به قالیشویی تحویل دادم ایشان مبلغ ۵۵۰۰۰۰ تومان بعنوان دستمزد و خدمات بار از من گرفتند میخواستم ببینم که ایا این مبلغ درسته به فرض اینکه با شامپوی المانی و اعلا شویی بوده باشه با تشکر

  • با سلام و احترام.
   شما می توانید متراژ فرشهای خود را با هزینه های اعلام شده در جدول بالا( نرخ اعلام شده ) بررسی کنید و در نظر داشته باشید بند های ۷ الی ۱۱ رو هم مطالعه کنید و به یک جمع بندی کلی در رابطه با قیمت شتشوی فرش خودتون برسید.

 2. با سلام
  شستشوی فرش ماشینی ابریشم متری ۳۵ گفتن درسته به نظرتون؟
  یعنی ۱۵ متر فرش ۵۲۰ هزار تومان

 3. اینجانب ۲ فرش ۶ متری دستباف کاشان در تاریخ ۱۲ اردیبهشت با قالیشویی بانو فاکتور کردم بابت شستشو با شامپو خارجی و بصورت اعلا متری ۶۰۰۰۰ تومان فاکتور نموده اند این قیمت با نرخ نامه شما تطابق ندارد ؟ چرا ؟ در ضمن بابت بازسازی ریشه متری ۱۷۰۰۰۰ تومان نیز فاکتور شده است ! لطفا توضیح دهید

  • با سلام و احترام.
   شما می توانید با در دست داشتن مستندات شکایت خود را به صورت حضوری با اتحادیه قالیشویان پیگیری کنید.

 4. سلام با توجه به تعداد قالیشویی های مجاز و تنوع در کیفیت خدمات انجام شده و تجهیزات مکانیزه در قالیشویی ها، لطفا جهت قالیشویی های عضو، رتبه بندی و درجه کیفیت صادر فرمایید تا مردم دچار تردید نباشند که کدام بهتر و به روز تر می باشند و خدمات مطلوب تری را ارائه می نمایند. با این روش قالیشویی ها نیز درصدد ارتقاء کیفیت گام برداشته و نه تبلیغات دروغین. به هر حال مرجع تعیین صلاحیت و رتبه بندی اتحادیه هر صنف می باشد. با تشکر

  • با سلام و احترام.
   انشاالله در آینده ای نزدیک شرکت های قالیشویی رو بر اساس شکایات ثبت شده دسته بندی خواهیم کرد و شرکتهای قالیشویی که بیشترین شکایت ثبت شده را داشته باشند مشخص خواهند شد.
   با تشکر از همراهی شما.

 5. سلام
  ما از کجا بفهیم که فرش به صورت معمولی شسته شده یا اعلاشویی انجام گرفته؟

  • با سلام و احترام.
   شما به سادگی می توانید تشخیص دهید؛ اعلاء شویی پاکیزگی بالایی دارد و رنگها و طرح فرش زیبایی چشمگیری دارند.

 6. ضمن عرض ادب و احترام
  بنده از رفتار نامناسب قالیشویی امیران ناراضی بوده و شکایت داشتم با اتحادیه تماس گرفتم و متاسفانه خانمی که پاسخگو بودند خیلی به راحتی عنوان کردند که قالیشویی کار خارج از عرف انجام ندادند و ایشون نمی تونند بررسی کنند . واقعا جای تاسفه برای یک اتحادیه .
  اینکه یک نرخی خارج از نرخنامه اتحادیه تعیین می کنند ، اینکه فرش رو فقط با نرخ اعلا شور محاسبه می کنن ، اینکه رفتار نامناسب با مشتری دارن ، اینکه فرش زیر ۱۲ متر رو یک تخته کامل حساب میکنن در حالی که هیچ کجا این قانون من درآوردی ثبت نشده ، … اینها به نظر اون خانمی که پاسخگوی مشکلات مردم باید باشند اصلا کار خارج از عرفی نیست . واقعا برای این مملکت باید تاسف خورد .
  بعدش انتظار داریم همه چی در امن و امان باشه و زندگی راحتی داشته باشیم وقتی که شستن یک فرش کوچیک توی این کشور تبدیل به یک معضل میشه دیگه چه انتظاری میشه داشت .

  • با سلام و احترام.
   قوانین ثبت شده در اتحادیه قالیشویان تهران زیر نظر وزارت صنعت و معدن استان بوده و به تایید رسیده است. بازخورد شما برای ریاست مجموعه ارسال می شود.
   با تشکر از همراهی شما.

 7. سلام
  راه شکایت از قالیشویی که غیر مجاز است و فرش ها را تمیز شستشو نکرده است، چیست؟

  • با سلام و احترام
   شکایت از قالیشویانی که از نظر اتحادیه قالیشویان تهران مجاز نیستند با این اتحادیه ارتباطی نخواهد داشت. برای شکایت می توانید از مراجع قانونی اقدام کنید.

 8. سلام،من دوتا فرش شش متری رو برای شستشو به قالیشویی ادیب دادم با من تخته ای ۷۵هزار تومان حساب کردند هرچی میپرسم متری چند در جواب میگن ما بخاطر خدماتمون تخته ای حساب میکنیم یعنی متری ۱۲۵۰۰ این دزدی نیست؟

 9. با عرض سلام، ببخشید لطفا توضیح کامل دهید که خدمات نانو، جدای از شستشوی درجه یک می باشد یا جزو همان خدمات می باشد؟ و اگر مجزاست هزینه اش چقدر است؟ و آیا با شستشوی معمولی (بدلیل تمیزی فرش) هم میتوان خدمات نانو را درخواست نمود؟ (جهت فرش ماشینی). ممنونم

  • با سلام و احترام.
   هزینه خدمات نانو به صورت توافق بین طرفین می باشد و هزینه را شرکت قالیشویی مشخص می کتد. شستشوی نانو به صورتی است که پس از تحویل فرش شما می توانید فرش را با مقداری آب تست کنید.(آب را بر روی فرش بریزید اگر جذب فرش شد خدمات نانو انجام نشده است) اگر آب به سطح فرش نفوذ کرد شما می توانید مبلغ نانو را پرداخت نکنید.

 10. با سلام طبق نرخ نامه مصوب اتحادیه قالیشویان هر متر فرش ماشینی اعلاشویی۱۰۰۰۰میباشد که طبق گفته رییس اتحادیه اعلاشویی نوعی کلاهبرداری است و شستشو فقط با اب و تاید میباشد با وجود این من یک فرش ۴متری و یک فرش ۶متری به قالی شویی ادیب تحویل دادم که بابت آن ۱۷۰هزار تومان پرداخت کردم که کاملا غیرقانونی است چون در هیچ جای نرخ نامه حرفی از کمتر از ۱۲متر نشده.با اتحادیه کرج تماس گرفتم اعلام کردند با نهایت ۱۲۰هزارتومان پرداخت شود ولی کارشناسان اتحادیه تهران اعلام کردند مبلغ قانونی است خواهش مندم رسیدگی کنید.

 11. یکی از اعضاء محترم اتحادیه برای ترمیم ریشه با نخ ابریشم طبیعی قالیچه چله ابریشم ۱٫۵*۲ ؛ ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال فاکتور کرده اند. در صورتیکه پس از استعلام از قالی شویی های معتبر دیگر از حداقل متر طول ۱٫۱۰۰٫۰۰۰ ریال تا حداکثر قیمت متری ۲٫۲۰۰٫۰۰۰ ریال یعنی جمعا” ۳٫۳۰۰٫۰۰۰ تا۶٫۶۰۰٫۰۰۰ ریال اعلام نموده اند . حالا تکلیف چیست؟

  • با سلام و احترام.
   هزینه های ترمیم و باز سازی فرش با توافق طرفین طبق قرارداد فی ما بین شما و کارخانه قالیشویی می باشد. در این نوع قرارداد ها که طبق توافق می باشد شکایتی ترتیب اثر داده نمی شود.

 12. سلام
  هزینه ریشه زدن (فرش دستباف ساروق ) و رنگ بری آن را میشه بفرمایید

  • با سلام و احترام.
   هزینه های ترمیم و باز سازی به صورت توافق بین طرفین می باشد و شرکتهای قالیشویی تا قبل از مشاهده فرش قیمت گذاری نخواهند کرد.

 13. سلام تحویل بسیار دیر قالیشویی (یک هفته)تخلف محسوب میشود؟

 14. لطفا نرخ شستشوی خوشخواب و مبل رو هم قید کنید. متشکر

 15. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم قیمت مصوب اعلا شویی فرش ماشینی متری چقدر هست

 16. سلام. آیا نظارت مستمری از سوی اتحادیه بر کارگاه های قالیشویی ها صورت میگیرد یا صرفا بعد از شکایت مشتریان به کارگاه مورد نظر سرکشی میشود؟

  • با سلام و احترام نظارت بر شرکتهای قالیشویی به صورت تصادفی از چند مجموعه در ماه انجام می شود. به دلیل وجود اعضای بالا سرکشی و بازرسی از کلیه قالیشویان عضو اتحادیه در هر ماه مقدور نمی باشد.

 17. سلام. فرش من تراکم پایین با گل برجسته بوده و الان کوبیده شده از شکل افتاده امکان درست شدنش هست؟

  • با سلام خدمت شما دوست عزیز. لطفا برای حل این مشکل در فرش خود با یکی از قالیشویان مجاز تماس گرفته و مشکل خود را عنوان کنید. شما میتوانید در قسمت استعلام قالیشویی از مجاز و یا غیر مجاز بودن قالیشویی اطمینان حاصل کنید و در قسمت قالیشویان مجاز هم یک قالیشویی انتخاب کرده و تماس بگیرید و مشکل خود را عنوان کنید. موفق و سربلند باشید.

 18. بسیار عالی سپاس فراوان از رئیس محترم اتحادیه قالیشویان و دست اندرکاران

 19. با سلام مجدد، خیلی پوزش میخوام خدمات نانو را توضیح میدین و قیمتی که در جدول ذکر شده برای هر متر مربع می باشد و موضوع دیگر اینکه با توجه به نرخ شستشوی (درجه یک) با (شامپو)، که حدود ۲برابر میباشد؛ راهنمایی میفرمائید که ماده شستشوی آن چه میباشد و آیا پرداخت این اختلاف قیمت در نوع شستشو، تاثیر چشمگیری را سبب میشود. با تشکر مجدد

  • دقت داشته باشید که خدمات نانو پس از نظافت و شستشوی و تحویل به شما مشتری عزیز فرش آب گریز خواهد شد. اگر شما سفارش خدمات نانو داده اید پس از تحویل گرفتن فرش در قسمتی از فرش خود مقداری آب یا شربت یا چایی بریزید. اگه آب به داخل فرش نفوذ کرد خدمات نانو انجام نشده و شما میتوانید مبلغ فاکتور را پرداخت نکرده و به اتحادیه قالیشویان تهران برای ارائه گزارش مراجعه کنید.

 20. با سلام، لطفن بفرمائید نرخ شستشوی فرش ۱۲ متری چله نخ و جنس بافت کرک، ۴۰ رج تبریز مشمول کدام ردیف نرخ نامه اتحادیه محترم میشود. با تشکر

  • با سلام قیمت شستشوی فرش مورد نظر شما متری محاسبه می شود و حدودا متری ۵۵ هزار تومان می باشد.( این قیمت مربوط به سال ۱۳۹۷ – ۱۳۹۸) می باشد.

 21. سلام .چرا شماره تلفن قالیشویی های مجاز رو نگذاشته اید ؟

  • سلام شماره های تماس قالیشویان مجاز در قسمت استعلام قالیشویی در منوی سایت قابل مشاهده است. نام قالیشویی مورد نظر خودتون رو در این قسمت وارد کنید، علاوه بر اعلام مجاز و یا غیر مجاز بودن قالیشویی مد نظر شما اطلاعات تماس قالیشویی مورد نظر شما نیز نمایش داده خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *