مقدمه:

نظافت منزل یکی از مهمترین و اساسی ترین فعالیت های یک خانواده می باشد.خانه دارها دلایل خود را برای نظافت منزل خود دارند. حفظ بهداشت محل زندگی، جلوه زیبا محل زندگی و … دلایل هر شخص برای پاکیزنه نگهداشتن محل زندگی خود می باشد. یکی از قسمت هایی که بیشتر از همه در خانه از آن غفلت می کنیم، فرش ها هستند. سعید رضاپور، مدیریت سایت تبلیغات قالیشویی ده دلیل خوب برای تمیز نگه داشتن فرشهایتان در کل طول سال را به شما پیشنهاد می کند.

۱. عمر فرشها را طولانی می کند. متوسط عمر فرش بین دو تا سه سال است، زمانی که رنگ فیبرها از بین رفته و کهنه می شوند. لکه هایی که سال ها باقی می مانند، مطمئنا عوارض خود را بر عمر فرش باقی می گذارند، به همین دلیل است که اکثر صاحب خانه ها مرتبا بین دو تا پنج سال فرشها را تعویض می کنند. روش های شستشو و نظافت مناسب و مرتب می تواند از سرمایه های شما با طولانی کردن قابل توجه عمر فرش شما حفاظت کند، گاهی اوقات حتی عمر پیش بینی شده آن را سه برابر می کند.

۲. بهبود و محافظت از کیفیت هوا. تصورغلطی برای افرادی که مبتلا به آسم و آلرژی هستند به وجود آمده که آنها باید از نگهداری فرش در خانه و اداره دوری کنند، این درست نیست. در واقع فرشها آلوده کننده هایی که آلرژی را تشدید می کنند را به دام می اندازند و از شناور شدن آنها در محدوده تنفسی جلوگیری می کنند. مطالعه های انجام شده توسط مؤسسه ملی سلامت نشان می دهد که هیچگونه ارتباطی بین تشدید نشانه های آسم با کف پوشیده از فرش یا بدون فرش وجود ندارد.

۳. نگهداری از فرشهای تمیز کار ساده ای است. اگر نطافت فرش را به طور منظم انجام دهید، گرد و غبار نسبت به زمانی که عمیقا در فیبر فرش نفوذ کرده باشد بهتر تمیز می شود. اگر گرد و غبار در بافت فرش شما نفوذ کرده باشد شما اقدام به کشیدن جارو برقی با قدرت بالا می کنید. این عمل به مرور زمان باعث از بین رفتن ریشه فرش شما می شود و استفاده مکرر از جاروبرقی با فشار بالا آسیب های جدی به فرش شما وارد می کند.

۴. به طور کلی کثیفی و گردو غبار کمتر. باقی ماندن لکه ها به مدت زیاد خاک و گردوغبار بیشتری را جذب می کند، بنابراین از بین بردن سریع آنها نیاز به سپردن فرشها به قالیشویی را کمتر می کند.

۵. ظاهر و محیط اتاق یا اداره را بهبود می بخشد. فرشهای تمیز از وفور حرفه ای گری و شخصیت یک خانه یا اداره صحبت می کنند.

۶. باکتری ها را می کشد و از بوجود آمدن آنها جلوگیری می کند، گرد و غبار مرطوب در فرشها محل رشد و نمو برای آلوده کننده های متعددی از جمله کپک ها هستند.

۷. ساس ها و کرم های ریز که درون عمق فیبرهای فرش کمین کرده اند را نابود می کند.

۸. حس خوبی به افراد داخل خانه القا می کند. مرتب و منظم بودن همیشه باعث ایجاد حس خوب در افراد خانه و یا میهمانان شما می شود. نظافت فرش مهمترین ابزار برای ایجاد حس خوب به منطل شما می باشد.

۹. فرش هایتان را همیشه زیبا و تازه جلوه می دهد. فرش تمیز اجازه می دهد اتمسفر خوب در اطراف خانه شما جریان پیدا می کند.

۱۰. با حفظ کردن گارانتی فرش، بهای خانه شما را افزایش می دهد. بسیاری از کارخانه های فرش به صراحت می گویند که اگر روش های نامناسب نظافت و شتستشو بر روی فرش اعمال شود، گارانتی به آن تعلق نمی گیرد. برای آرامش خاطربیشتر، اطمینان حاصل کنید از شرکت هایی که در امر نظافت و شستشو تضمین شده هستند کمک می گیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *