هشدار قالیشویی

هشدار قالیشویی


همشهریان محترم در هنگام سفارش فرش حتما به نکات زیر توجه کنید تا متضرر نشوید

۱- در هنگام انتخاب قالیشویی به هیچکدام از سایت ها فضای مجازی و اپلیکیشن های سفارش آنلاین اعتماد نکنید و فقط از طریق سایت اتحادیه قالیشویان تهران اقدام به انتخاب قالیشویی نمایید و یا قالیشویی مد نظر خود را از داخل سایت اتحادیه استعلام کنید تا از مجاز بودن آن مطمئن شوید

۲- پس از انتخاب قالیشویی و مراجعت سرویس کار از انطباق قیمت ها با نرخنامه اتحادیه مطمئن شوید و حتما قبض معتبر که دارای آدرس کارخانه یا دفتر باشد را دریافت نمایید.

۳ – در هنگام دریافت فرش های خود حتما فاکتور دریافت نمایید.

۴- در صورت وجود هر گونه مشکلی در رابطه با قالیشویی و فرش هایتان ابتدا با خود قالیشویی تماس گرفته و در صورت حل نشدن مشکلتان با اتحادیه تماس بگیرید و یا مراجعه کنید.

۹ دیدگاه

 • با سلام. فرش دستباف تبریز قدیمی را به قالیشویی آبرنگ دارای کد صنفی ۰۴۶۶۵۴۳۵۶۰ برای شستشو سپردیم ولی هم پاره و هم با اختلال رنگ شدید و پر از گرد و خاک پس آورد. قیمت هم که نجومی اعلام کرده بود ۱میلیون و ۸۳۰ هزار تومان!! این که کسانی به این ترتیب با استفاده از درج کد صنفی جعلی در فاکتورشان کلاهبرداری می کنند چرا اتحادیه نباید اقدام قانونی بکند و فقط بسنده به این جمله داشته باشد که فقط تخلفات اعضا را پاسخگو هستیم؟ من اگر به این کد صنفی مندرج روی فاکتور اعتماد نکنم به کجا باید اعتماد کنم؟ نه تنها این قالیشویی های غیر مجاز به مال و جان مردم صدمه می زنند با سو استفاده از سکوت اتحادیه به اعتبار و حیثیت صنف هم لطمه می زنند. لطفا راهنمایی فرمایید.

 • سلام وقت بخیر. برای رسیدگی به شکایت از قالیشویی هایی که در شهرستان ها هستند از چه طریق باید اقدام کرد؟ چون مثلا در بعضی شهر ها مثل اینکه اصلا اتحادیه و اینها نیست و بعضی قالی شویی ها نهایت سو استفاده رو از این قضیه می کنند.

  • با سلام و احترام
   اصولا مشاغل در هر استان یا شهرستان زیر مجموعه ای از یک اتحادیه می باشند و یا اتحادیه مستقلی دارند، در غیر اینصورت میتوانید شکایت خود را از مراجع قضایی پیگیری کنید.

 • سلام لطفا راهنمایی بفرمایید در صورتی که ما در اثر بی دقتی فرشمان رو به یک قالیشویی غیر مجاز بنام اصل طهران تحویل داده و زمان شستشو اونرو پاره کرده و بما تحویل داده باشند چه اقدامی باید انجام بدیم و ایا اتحادیه کمکی در این زمینه بما میکند؟ ممنون

  • با سلام و احترام
   شکایت از قالیشویان غیر مجاز توسط دادگستری و نیروی انتظامی می باشد و اتحادیه در این موارد هیچ اقدامی نخواهد کرد.

 • با سلام و احترام
  لطفا در قسمت قالیشویان مجاز مشخصات قالیشویی از قبیل شماره ثبت،آدرس کارخانه،دفتر مرکزی جهت اطمینان بیشتر و انتخاب بهتر درج گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *